Ako dochádza k erekcii?

Pod pojmom „erekcia“ označujeme jav ktorý nastáva pri sexuálnom vzrušení muža. Môžeme ho tiež nazývať stoporením alebo hovorovo „postavením“ penisu. Penis v stoporenom stave zväčší svoj objem a dĺžku a stáva sa citlivejším na vonkajšie podnety. Ako teda vzniká erekcia z fyziologického hľadiska?

Erekcia vzniká na základe nervového podnetu ktorý prichádza z mozgu pri sexuálnom vzrušení muža. Tento nervový impulz spôsobuje uvoľnenie hubovitých teliesok v penise, ktoré sa začnú rýchlo napĺňať krvou. Keď hubovité telieska dostatočne zväčšia svoj objem, začnú tlačiť na okolité žily ktoré za normálnych okolností odvádzajú neokysličenú krv preč z penisu. Tieto žili sa vnútorným tlakom hubovitých teliesok stlačia a upchajú. Tým je zaručené že krv z penisu nebude ďalej odtekať a erekcia bude stabilná.

Erekcia končí vždy po vyvrcholení alebo po tom ako je ukončená sexuálna simulácia muža. Prietok krvi do penisu sa pomaly znižuje až do vtedy, kým sa stlačené žily nevyrovnajú, aby mohli znovu odvádzať neokysličenú krv preč z penisu.

Zdravý jedinec je schopný dosiahnuť ďalšiu erekciu najneskôr do 10-15 minút po vyvrcholení. Ak mechanitmus stoporenia penisu nefunguje správne, je potrebné zistiť príčinu tohto stavu a riešiť ju čo najsôr. V dnešnej dobe už môžete nájsť množstvo voľnopredajných tabletiek na podporu erekcie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prejsť na začiatok