Príčiny slabej erekcie

Existuje množstvo príčin ktoré spôsobujú že je erekcia slabá. Ak chceme účinne riešiť ťažkosti s erekciou bez použitia leikov na predpis, musíme sa dôkladne zamerať na príčiny problému. Vo všeobecnosti dokážeme určiť, dve základné skupiny príčin porúch erekcie. Ide o príčiny psychického a o príčiny fyziologického charakteru.

Pre lepšie pochopenie tejto problematiky odporúčame prečítať si aj článok „ako dochádza k erekcii?

Fyziologické príčiny porúch erekcie

Medzi fyziologické príčiny slabej erekcie patria najmä problémy kardio – vaskulárneho pôvodu (srdcovo – cievneho pôvodu) ale môžu ju spôsobovať aj iné ochorenia.

  • Arteroskleróza – znižovanie pružnosti cievnych stien
  • Daibetologické ochorenia – cukrovka
  • Hypertenzia – vysoký krvný tlak
  • Hormonálna nerovnováha – napríklad nedostatok mužského pohlavného hormónu Testosterónu
  • Anatomické deformácie v oblasti penisu – napríklad môže ísť o nezhubné nádory ktoré škrtia prívod krvi do penisu.

Ak máte podozrenie, že vaše ťažkosti s erekciou spôsobuje niektorá z vyššie uvedených príčin, snažíte sa žiť zdravo, stravovať sa triezvo a nepomáhajú vám už ani bežné postupy či voľnopredajné lieky na podporu erekcie, poraďte sa s vašim lekárom o ďalších možnostiach liečby. Lekár vám odporučí niektoré vyšetrenia na základe ktorých určí presnú príčinu slabej erekcie. Potom stanový účinnú liečbu ktorá váš problém určite vyrieši.

Psychické príčiny porúch erekcie

Psychologických príčin slabej alebo žiadnej erekcie môže byť naozaj veľa a môžu byť navzájom kombinované. Najčastejšie sa však prejavujú tieto:

  • Depresia – je to stav kedy pacienti pociťujú silný smútok ktorý môže pretrvávať dlhodobo. Depresia však môže mať aj nenápadnejšiu formu kedy smútok nie je natoľko silný aby pacienta vyradil z bežného života avšak v niektorých prípadoch môže trvať aj roky.
  • Úzkosť – je typickou príčinou porúch erekcie najmä pre ľudí ktorý sú často krát vystavovaný stresu, riešia zložitú životnú situáciu. Môže byť ale pociťovaná aj pri novej partnerke – strach zo zlyhania alebo obavy z vlastnej nedostatočnosti.

Aj psychické príčiny nedostatočnej erekcie, je možné riešiť voľnopredajnými liekmi ktoré ich jednoducho prebijú… Ďalšou z možností je zmena životného štýlu. Ak ale vaše ťažkosti trvajú dlho a bežné prostriedky a rady neúčinkujú, poraďte sa z vašim všeobecným lekárom. Odporučí vám odborníka ktorý raz a navždy urobí poruchám erekcie a najmä im príčinám koniec.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prejsť na začiatok